لامپ ال ای دی نواری ؛ آشنایی با پرکاربردترین لامپ LED در دکوراسیون داخلی

لامپ ال ای دی نواری یکی از انواع لامپ های LED است که کاربردهای مختص خود را دارد. لامپ ال ای دی یکی از پیشرفته ترین وسایل روشنایی است که از بروزترین تکنولوژی ها در ساخت و تولید آن استفاده شده است. این نوع لامپ اکثر انرژی الکتریسته ورودی خود را به روشنایی تبدیل کرده و گرمای ساطع شده از آن بسیار محدود است. لامپ ال ای دی نواری یکی از متنوع ترین محصولات تولید شده با LED است و کاربردهای فراوان و خاصی را به خود اختصاص داده است.

به لامپ الی ای دی نواری ریسه ال ای دی نیز گفته می شود. با توجه به ظاهر ریسه مانند لامپ ال ای دی نواری، ریسه LED نامی است که مدل آن را به ذهن متبادر می کند. کاربرد این نوع وسیله روشنایی به گونه ای است که عموما به صورت ریسه ای و در مکان های مختلف به کار برده می شود. گستره کاربرد این نوع لامپ ال ای دی بسیار زیاد است و از آن هم در دکوراسیون داخلی و هم برای ماشین استفاده می شود. امروزه به صورت ویژه لامپ ال ای دی خودرو تولید و روانه بازار می شود که نشان دهنده تنوع بالای این محصول است.

لامپ ال ای دی چیست؟

لامپ LED چیست؟

 

قبل از اینکه به معرفی لامپ ال ای دی نواری بپردازیم، بهتر است با لامپ LED به صورت کلی آشنا شویم. لامپ ال ای دی از دیودهای نورانی تشکیل می شود که بازدهی انرژی به مراتب بهتری نسبت به دیگر وسایل روشنایی دارند. امروزه لامپ ال ای دی جای بسیاری از وسایل روشنایی را گرفته است و با تنوع مناسبی که دارد، به نظر می رسد تا سال های آتی جایگزین بسیاری از لامپ ها و وسایل روشنایی حال حاضر شود. سرعت پیشرفت تکنولوژی لامپ ال ای دی بسیار زیاد است. در نتیجه هر روز باید منتظر خلاقیتی در ارائه لامپ ال ای دی یا محصولات وابسته به آن باشیم. این خلاقیت می تواند در ظاهر این نوع لامپ باشد و یا در کارایی و کاهش مصرف انرژی!

برخی از ویژگی های بارز لامپ ال ای دی که باعث شده این محصول در بین دیگر لامپ ها مورد توجه قرار گیرد در ادامه آورده شده است. البته بهتر است برای مطالعه دقیق تر و کامل تر به مقاله ای کامل تر در مورد لامپ ال ای دی مراجعه کنید

 

عمر بالاتر لامپ LED

یکی از مهمترین نکاتی که باید در رابطه با لامپ LED بیان شود، عمر این نوع لامپ است. لامپ ال ای دی عمر به مراتب بالاتری نسبت به دیگر لامپ ها دارد و همین موضوع خرید لامپ ال ای را به صرفه می کند. بر خلاف تصور برخی که فکر می کنند لامپ LED قیمت بالاتری دارد و در نتیجه هزینه بیشتری برای آن پرداخت می شود؛ اما عمر بالاتر و مصرف انرژی کمتر در کنار چندین دلیل دیگر، نشان می دهد که قیمت لامپ LED مناسب است.

 

هدایت نور قوی ال ای دی

هدایت نور قوی یکی دیگر از ویژگی های لامپ ال ای دی است که باعث کاربرد آن در دکوراسیون داخلی می شود. هدایت نور لامپ LED کمک می کند تا به صورت هدفمند قسمتی از فضای مد نظر را نورپردازی کرده و نگران هدر رفت نور نباشیم. به همین علت می توان به جرات گفت کف یکی از مهمترین ویژگی های لامپ LED همین هدایت نور آن است. این موضوع در لامپ ال ای دی نواری بیشتر خود نمایی می کند.

 

به صرفه بودن لامپ LED

بهترین قیمت لامپ ال ای دی

قیمت لامپ ال ای دی نسبت به بسیاری از انواع لامپ های دیگر بالاتر است. این موضوع شاید برای شما نگران کننده باشد؛ اما اگر با کارایی بیشتر، کاهش مصرف انرژی و عمر بیشتر لامپ ال ای دی توجه کنید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت. در واقع لامپ LED با توجه به پارامترهایی که بیان شد، حتی با قیمت بالاتری که دارد بسیار به صرفه تر از دیگر لامپ ها است.

 

داشتن گارانتی معتبر

علاوه بر این، اصولا انواع لامپ LED مثل لامپ ال ای دی نواری دارای گارانتی هستند و در صورت بروز مشکل می توانید آن را تعویض کنید. هرچند این موضوع به برند و مکانی که خرید خود را از آن انجام می دهید بستگی دارد اما اکثر برندها گارانتی 1 یا 2 ساله بر روی محصول خود ارائه می دهند.

 


 

لامپ ال ای دی نواری چیست؟

 

معرفی لامپ ال ای دی نواری

یکی از انواع لامپ ال ای دی، نوع نواری آن است. به لامپ ال ای دی نواری، ریسه ال ای دی نیز گفته می شود. این نوع لامپ به صورت ریسه ای تولید می شود که LEDها با فاصله های مشخص شده ای از هم قرار می گیرند. ال ای دی ها که به صورت خطی در کنار هم قرار گرفته اند، ریسه ای نورانی را ایجاد می کنند که پس از روشن شدن، گویی کل این نوار روشن می شود. استفاده های متعدد از لامپ ال ای دی نواری باعث شده تا به محصولی پر فروش به ویژه برای استفاده در دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان بدل شود.

ویژگی های متعدد لامپ LED نواری مثل انعطاف پذیری، قابلیت برش، شکل پذیری و موارد دیگر باعث شده تا استفاده از آن در هر کجایی امکان پذیر باشد. علاوه بر این تمامی ویژگی هایی که در مورد لامپ ال ای دی بر شمردیم، در مورد ریسه ال ای دی نیز صادق است. به همین بهترین گزینه برای نورپردازی به حساب می آید.

 

 

قسمت های تشکیل دهنده لامپ LED نواری

لامپ ال ای دی نواری دارای 4 قسمت کلی است. درست است که برندهای مختلفی اقدام به تولید ریسه LED کرده اند؛ اما این 4 قسمت تقریبا در تمامی آن ها مشترک است. قسمت های یک لامپ ال ای دی نواری عبارتند از:

  1. LEDها که با استفاده از تکنولوژی SMD ساخته شده اند
  2. صفحه برد PCB
  3. درایورهای ریسه LED
  4. بدنه لامپ ال ای دی
    • کانال یا قاب نصب
    • روکش پلاستیکی شفاف یا مات

در ادامه سعی می کنیم به معرفی هر کدام از اجزاء لامپ ال ای دی نواری اشاره کنیم. آشنایی با این اجزاء به شما کمک می کند تا در هنگام خرید لامپ LED نواری با دید بازتری این محصول را مورد بررسی قرار دهید.

 

نقش SMD در لامپ ال ای دی نواری

لامپ LED نواری و SMD

برای تولید ریسه LED از SMD استفاده می شود. SMD مخفف Surface Mount Device است که بیانگر قطعاتی است که بر روی یک سطح که همان PCB است نصب می شوند. در واقع SMDها با استفاده از لحیم کاری بر روی PCB قرار می گیرند.

مزایای زیادی برای استفاده از SMD در بردهای الکتریکی برشمرده می شود که یکی از مهمترین آن ها کاهش هزینه تولید برد الکترونیکی است. علاوه بر کاهش هزینه، استفاده از SMD باعث کاهش سایز بردهای الکترونیکی می شود که مزیت مهمی به ویژه برای استفاده در لامپ ال ای دی نواری است. از دیگر مزایای استفاده از SMD، افزایش سرعت تولید و مونتاژ است. SMDها بهره وری را افزایش می دهند و نیروی انسانی کمتری نیاز دارند.

استفاده از اس ام دی در لامپ LED نواری باعث افزایش کارایی این نوع لامپ ها می شود. علاوه بر این، اگر قرار بود به جای SMD از تکنولوژی دیگری در ریسه ال ای دی استفاده شود، قیمت لامپ ال ای دی نواری به شدت افزایش پیدا می کرد. با کاهش فضای اشغال شده توسط SMD می توانیم در یک نوار ریسه LED از تعداد بیشتری استفاده کرده و در نتیجه میزان روشنایی را افزایش دهیم. به جرات می توان گفت که یکی از مهمترین مزایای استفاده از SMD در لامپ LED کاهش فضا و قابلیت نصب تعداد بیشتری ال ای دی در کنار یکدیگر است.

 

ویژگی های صفحه برد یا PCB در لامپ LED نواری

کیفیت برد در تولید لامپ ال ای دی نواری از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید ریسه LED توجه داشته باشید، کیفیت برد است. صفحه برد یا PCB برای لامپ ال ای دی نواری با دو نوع جنس تولید می شود. برخی از انواع لامپ LED نواری با استفاده از پلاستیک فشرده تولید می شوند و برخی دیگر از جنس آلومینیوم و سرامیک تهیه می شوند.

این صفحه برد باید توانایی لازم به منظور نصب SMD را داشته باشد. برای تولید لامپ ال ای دی نواری باید به صورت سطحی، SMD ها بر روی صفحه برد مونتاژ شوند. این کار با استفاده از لحیم کاری انجام می شود و بر اساس تکنولوژی پیشرفته اس ام دی اتفاق می افتد.

یکی از علائم نشان دهنده کیفیت لامپ LED نواری که مشخص کننده لومن در این نوع لامپ است، تعداد اس ام دی نصب شده در هر متر مکعب PCB است. این میزان بر اساس نوع کاربرد ریسه ال ای دی مشخص می شود و ممکن است محصولات مختلفی با لومن متفاوت تولید شوند. در ادامه به توضیح کاملی در مورد نقش لومن در لامپ ال ای دی نواری اشاره خواهیم کرد.

برای مثال برای استفاده از ریسه ال ای دی در قسمت زیر چراغی کابینت یا قسمت هایی از سقف یک قسمت که ارتفاع کمی دارند، باید از ریسه ای استفاده شود که در هر متر 30 عدد SMD کار شده باشد. این میزان اما در نمای ساختمان یا سقف هایی که ارتفاع زیادی دارند، باید به 120 عدد در متر برسد.

بردهای ریسه نواری ال ای دی به صورت 5 متری تا 50 متری تولید و روانه بازار می شود. بر روی نوارهایی که 5 متری هستند، به فاصله هر 3 عدد SMD مکانی برای برش قرار گرفته است تا بدون مشکل، لامپ ال ای دی نواری کوتاه شود. البته بهتر است تا جای ممکن از ریسه یک دست استفاده کنید تا کار کمتری برای سیم کشی آن ها داشته باشید. ریسه های 50 متری به ازای هر 1 متر مکانی برای برش نوار قرار گرفته شده است.

 

درایور ریسه LED

یکی از مهمترین قسمت های لامپ ال ای دی نواری، درایور است. درایور این نوع ریسه ها در واقع یک نوع مدار یکسوکننده جریان به حساب می آید. درایور باید توانایی تبدیل برق 220 ولت شهری که به صورت متناوب است را به برق مستقیمی تبدیل کند که ولتاژی بین 40+ و 40- داشته باشد. ولتاژ خروجی از این داریور بسته به نوع لامپ LED نواری است.

از عوامل مهم تعیین کننده عمر لامپ ال ای دی نواری، همین درایور است. در صورتی که درایور کیفیت لازم را نداشته باشد، خیای زود دچار آسیب می شود. بهتر است در هنگام خرید لامپ LED نواری به کیفیت این قسمت از آن توجه ویژه ای شود. با استفاده از یک درایور می توانید چند لامپ ال ای دی نواری را روشن کنید؛ البته نباید بار اضافی به مدار وارد شود.

برخی از انواع ریسه های LED دارای درایور نیستند که به آن ها پاور LED گفته می شود. این نوع از لامپ ال ای دی نواری کیفیت لازم را ندارد و بزرگترین مشکل آن سو سو زدن لامپ است. علاوه بر این، کافی است یکی از اس ام دی ها دچار مشکل شود، بقیه SMDهای موجود در نوار نیز روشن نخواهند شد. پس توصیه می کنیم به هیچ وجه این نوع از ریسه LED را خریداری نکنید.

 

بدنه LED نواری و اهمیت آن

قسمت چهارم و نهایی یک لامپ ال ای دی نواری، بدنه آن است. با توجه به مکان استفاده از لامپ LED نواری، بدنه این نوع چراغ ریسه ای می تواند متفاوت باشد. بر همین اساس نیز بسیاری از تولید کنندگان این محصول اقدام به تولید بدنه های مختلف کرده اند.

یکی از مواردی که مورد بدنه لامپ ال ای دی نواری مورد اهمیت است، درجه حفاظت است. میزان درجه حفاظت از لامپ های SMD و کل نوار، بسته به نوع کارایی آن مشخص می شود. در هنگام خرید با توجه به مکانی که قرار است از این نوع ریسه استفاده کنید، می توانید میزان حساسیت حفاظت از لامپ LED نواری را مشخص کنید.

درجه حفاظت با دو عدد مشخص می شود. عدد اول نشان از ایمنی لامپ ال ای دی در برابر برق گرفتگی و جلوگیری از نفوذ اشیاء به آن است. عدد دوم نیز نشان دهنده میزان حفاظت این نوع لامپ ریسه ای در برابر رطوبت و باران است. عدد اول بین 0 تا 6 و عدد دوم بین 0 تا 8 متغییر بوده و هر کدام از این اعداد نشان دهنده نوعی از حفاظت هستند که باید به جدول آن مراجعه شود.

 


 

ویژگی های لامپ ال ای دی نواری

 

بهترین ویژگی های لامپ ال ای دی نواری

لامپ LED نواری ویژگی های خاص و منحصر بفردی دارد که باعث شده طرفداران فراوانی را به ویژه در بین معماران، طراحان دکوراسیون داخلی و سازندگان بنا پیدا کند. ویژگی های مختلفی برای لامپ ال ای دی نواری وجود دارد که با ویژگی های لامپ LED که در بالا به آن اشاره کردیم یکسان است. در ادامه ابتدا ویژگی های خاص لامپ ال ای دی نواری را بیان می کنیم و سپس برخی از ویژگی های مشترک با لامپ ال ای دی عادی را نیز مرور می کنیم.

 

اتصال به صورت نواری

اولین ویژگی خاص لامپ LED نواری که باعث کاربردهای فراوانی از آن شده است، نواری بودن آن است. در واقع مهمترین ویژگی این لامپ که در نام گذاری آن نیز استفاده شده است، همین نواری بودن لامپ است. قرار گرفتن لامپ های کوچک در کنار یکدیگر، ریسه ای روشن را ایجاد می کند که جذابیت زیادی دارد. دلیل اصلی فراگیر شدن لامپ ال ای دی نواری همین موضوع و تفاوت های شاخص آن با ریسه های قدیمی لامپ بوده است.

ریسه های قدیمی در مقایسه با لامپ ال ای دی نواری تفاوت های بسیار زیادی داشتند. این ریسه ها از یک سیم با تعدادی سرپیچ تشکیل شده بودند که باید در سرپیچ ها لامپ نصب می شد. این ریسه روشنایی حجم بسیار زیادی را اشغال می کرد و تنها برای روشنایی مغازه ها یا روشن کردن درب منازل به منظور اطلاع رسانی جشن ها و… کاربرد داشت. استفاده از ریسه های روشنایی سنتی برای کاربرد در داخل ساختمان تقریبا خنده دار بود. این ریسه ها گرمای زیادی نیز ایجاد می کردند و خطر شکسته شدن لامپ ها نیز وجود داشت. علاوه بر این، مصرف برق بسیار زیاد یک ریسه کوتاه، هزینه برق را افزایش می داد.

تمامی موارد بیان شده باعث شد تا تولیدکنندگان لوازم روشنایی با اختراع لامپ LED به فکر تولید ریسه ال ای دی بیفتند و در نتیجه لامپ LED نوار تولید و روانه بازار شد. ورود لامپ ال ای دی نوار تحول عظیمی در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. چرا که وجود یک ریسه روشنایی کم حجم، کم مصرف و با تولید گرمای بسیار کم، می توانست یک دکوراسیون را فوق العاده زیبا کند. نورپردازی ساختمان چه در داخل و چه در خارج ساختمان به شدت رونق گرفت و مفهوم نورپردازی تغییرات گسترده ای به خود دید.

به همین سادگی! نوار بودن لامپ ال ای دی نواری باعث ایجاد تحول در ساختمان سازی و نورپردازی ساختمان شد. البته نواری بودن ریسه LED تنها برای ساختمان کاربرد ندارد. ایجاد دکورهای نمایشگاهی، ویترین مغازه ها و موارد فراوان دیگری نیز وجود دارد که با نورپردازی با استفاده لامپ ال ای دی نواری زیباتر و متحول شده اند.

 

قابلیت کنترل از راه دور

 

لامپ ال ای دی نواری با ریموت کنترل

همیشه قابل کنترل بودن سیستم روشنایی و عدم نیاز برای مراجعه به پریز، یکی از ایده های همیشگی جوانان علاق بوده است. این ویژگی امروزه با وجود تلفن های هوشمند و بهره مندی از سیستم IOT، قابل دسترس است. البته هزینه های سیستم های IOT زیاد است و هر فردی قادر به اجرای آن در حال حاضر نیست.

لامپ ای ای دی نواری از جمله معدود لامپ هایی است که از سال ها پیش ریموت کنترل را در ساختار خود تجربه کرد. با توجه به اینکه برخی از لامپ های LED نواری قابلیت تعویض رنگ دارند، نیاز به تعویض رنگ با استفاده از یک کنترل نیاز بود. در نتیجه شرکت های مختلف اقدام به تولید ریسه های ال ای دی با کنترل نمودند.

این کنترل ها علاوه بر اینکه می تواند رنگ نور لامپ را تغییر دهد، توانایی خاموش و روشن کردن و یا ایجاد برنامه به لامپ را نیز دارد. علاوه بر این با استفاده از ریموت تعبیه شده، امکان تغییر شدت و میان نور نیز امکان داردو در واقع لامپ ال ای دی نواری همانند دیمر در لامپ های رشته ای، قابلیت تنظیم شدت نور دارد. ویژگی کاربردی که در جایگاه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ویژگی ساده کاربردهای فراوانی دارد. استفاده ساده آن در دکوراسیون داخلی ساختمان ها برای تغییر رنگ دکوراسیون با چند ضربه به کنترل است. کاربرد دیگر آن برای ویترین فروشگاه ها و یا حتی دکورهای اجرا شده در نمایشگاه ها و تئاترها است. امکان تغییر شدت و میزان نور نیز در تمامی این موارد کاربرد دارد و استفاده از لامپ ال ای دی نواری را جذاب تر می کند.

برخی از کاربردهای مهمی که به واسطه ویژگی کنترل دار بودن لامپ ال ای دی نواری ایجاد می شود را به صورت مختصر در ادامه آورده ایم. البته کاربردهای فراوان دیگری نیز وجود دارد که در اینجا به آن ها اشاره نشده است

 

نمای ساختمان

استفاده از لامپ ال ای نواری ریموت دار در نمای ساختمان باعث هرچه خاص تر شدن نما می شود. کاربرد نورهای مخفی و قابلیت تغییر رنگ به مناسبت های مختلف، نما را جذاب تر می کند. حتی با کمک ریموت می توان پس از خارج شدن از ساختمان، لامپ ال ای دی نواری کار شده را خاموش یا روشن کرد.

 

دکوراسیون داخلی ساختمان

ریسه ال ای دی در دکوراسیون داخلی

درون ساختمان های مسکونی یا اداری می توانند با استفاده از لامپ LED کنترل دار، جذابیت بیشتری پیدا کنند. تغییر رنگ یا خاموش و روشن شدن برنامه دار این نوع لامپ ها کمک می کند تا جذابیت آن مکان افزایش پیدا کند. همچنین ایجاد تنوع در رنگ تم منزل، می تواند برای ساکنین لذت بخش باشد.

 

ویترین فروشگاه ها

مغازه دار می تواند با زدن یک کلید رنگ ویترین خود را با استفاده از نورپردازی تغییر دهد و ایجاد جذابیت کند. شاید قبلا برنامه های ساده ای مثل تغییر رنگ لامپ در چند ثانیه بود؛ اما با استفاده از لامپ ال ای دی ریموت دار، کنترل رنگ در دست صاحب فروشگاه است.

 

دکور نمایشگاه ها

در نمایشگاه ها این ویژگی تغییر رنگ با استفاده از ریموت کنترل، کمک می کند تا جذابیت لام را به غرفه طراحی شده بدهید. بسیاری از شرکت های دکوراتیو برای جذابیت بیشتر، از این ترفند استفاده می کنند تا مراجعه کنندگان بیشتری را به سمت خود جذب کنند. آیا تا به حال از این ترفند را دیده اید یا خودتان در غرفه نمایشگاهی تان استفاده کرده اید؟

 

تنظیم نور در تئاترها

از دیگر کاربردهایی که ریموت کنترل تغییر رنگ در لامپ ال ای دی نواری ایجاد می کند، تئاتر است. در تئاترها تغییر نورپردازی باید خیلی سریع انجام شود و ریسه LED کنترل دار، به طراحان صحنه تئاتر کمک می کند تا با رنگ ها نیز بازی کنند. البته سیستم های پیشرفته تری نیز برای این منظور وجود دارد ولی برای کاهش هزینه ها می توان از این سیستم نیز بهره برد. کاهش شدت و میزان نور نیز در تئاتر ها به ویژه برای کاهش نور به صورت آهسته کمک زیادی به صحنه گردانان خواهد کرد.

 

 

نور طبیعی ویژگی شاخص LED نواری

استفاده از نور طبیعی در لامپ LED

یکی از ویژگی های مهم لامپ ال ای دی نواری، طبیعی بودن نور آن است. اکثر ریسه های با کیفیت ال ای دی، شاخص نمود رنگی 80 یا بیشتر دارند. این شاخص نشان می دهد که نور تا چه میزان طبیعی است و بر اساس آن عددگذاری می کند. با این شاخص در همین مطلب بیشتر آشنا خواهیم شد؛ چرا که یکی از پارامترهای مهمی است که باید در هنگام خرید لامپ ال ای دی نواری به آن توجه داشته باشید.

در هر صورت لامپ ال ای دی نواری توانایی تولید نور با شاخص نمود رنگی بالا دارد. برخی برندها برای استفاده های خاص، اقدام به تولید لامپ ال ای دی با شاخص نمود رنگی 95 کرده اند که تنها 5 عدد از حداکثر کمتر است. شاخص نمود رنگ خورشید 100 و حد نهایت آن است. در نتیجه طبیعی بودن نور لامپ ال ای دی باعث شده تا در گلخانه ها به عنوان نور طبیعی مورد استفاده قرار گیرد.

 

تاثیر کم شرایط جوی بر ریسه های LED

یکی از دلایل محبوبیت لامپ ال ای دی نواری برای نورپردازی نمای ساختمان، مقاومت این نوع لامپ در برابر سرما، گرما، باران و آفتاب است. این ویژگی کمک می کند تا لامپ LED نواری هم در آب و هوای مرطوب و هم در آب و هوای خشک و گرم کاربرد داشته باشد. البته برای مناطقی که رطوبت بیش از اندازه است، می توان از لامپ ال ای دی با بدنه مخصوص استفاده کرد تا عمر آن نیز افزایش پیدا کند.

به طور کلی می توان گفت که شرایط جوی کمترین تاثیر را بر روی لامپ ال ای دی نواری دارد. عمر ریسه LED و عملکرد آن در هر نوع آب و هوایی یکسان است و تغییری نمی کند.

 

عمر زیاد و کاهش نیاز به تعویض ریسه ال ای دی

عمر لامپ ال ای دی نواری همانند لامپ LED معمولی بسیار زیاد است. تفاوت اما در کاربرد این دو نوع لامپ دارد. لامپ ال ای دی معمولی عموما در مکان های بلند یا در قسمت هایی از ساختمان که دسترسی به آن ها دشوار است نصب نمی شود. این در حالی است که لامپ ال ای دی نواری برای نصب شدن در سقف، نمای خارجی ساختمان، قسمت های بالایی ویترین و موارد دیگری که دسترسی به آن ها سخت است، ساخته شده است. در نتیجه عمر بالای ریسه ال ای دی مفهوم بسیار حساس تری نسبت به بالا بودن عمر دیگر لامپ های مشابه دارد.

انتخاب صحیح لامپ LED نواری تاثیر زیادی بر روی عمر آن دارد. در واقع شما باید هر ریسه را برای مکان خاص خود تهیه کنید. در این صورت و استفاده از هر نوع لامپ ال ای دی نواری در جای خود و بر اساس شرایط مکانی محل نصب، به افزایش عمر آن کمک می کند. با توجه به مشکلاتی که برای تعویض ریسه LED وجود دارد، بهتر است در هنگام خرید هم به کیفیت و هم به مکان نصب دقت ویژه ای داشته باشید و در صورت لزوم با فروشنده در این زمینه گفتگو کنید.

 

به گارانتی led نواری دقت کنید

 

گارانتی معتبر برای لامپ ال ای دی

 

گارانتی موضوع جدایی ناپذیر از انواع لامپ ال ای دی است. لامپ ال ای دی نواری نیز دارای گارانتی است. اگر ریسه ای خریداری می کنید که گارانتی ندارد، حتی اگر قیمت کمی داشته باشد نیز فایده ای ندارد. حتما توجه کنید که لامپ LED نواری خریداری شده گارانتی داشته باشد.

نکته مهم در مورد گارانتی لامپ ال ای دی نواری این است که این گارانتی بر کجا جک شده است. این موضوع بسیار مهمی است که ممکن است در زمان مراجعه پس از بروز ایراد در ریسه، با آن مواجه شوید. حتما بررسی کنید که گارانتی مستقیما مربوط به شرکت ارائه دهنده لامپ LED نواری باشد. فاکتور فروشنده به هیچ عنوان جای گارانتی را نمی گیرد؛ چراکه ممکن است در زمانی که برای گارانتی به او مراجعه می کنید از آن مکان رفته باشد. در نتیجه گارانتی باید به نحوی توسط شرکت تولید کننده نوار LED ارائه شده باشد.

 


 

نکات فنی در انتخاب لامپ ال ای دی نواری

 

خرید لامپ ال ای دی نواری

در هنگام انتخاب لامپ ال ای دی نواری باید به نکات فنی مهمی توجه داشته باشید. برخی از این نکات نقش بسیار زیادی در کیفیت نور و میزان آن دارند و در نتیجه در هزینه لامپ LED نواری نیز اثرگذار خواهند بود. هرچند آشنایی با این نکات فنی نیاز به دانش الکترونیک دارد، اما توصیه می کنیم حتما دانش مختصری در این زمینه داشته باشید تا در هنگام خرید لامپ LED نواری دچار سردرگمی نشوید.

اگر اطلاعات شما کافی نباشد ممکن است فروشنده از عدم اطلاعات شما سوء استفاده کرده و لامپی با قیمت پایین تر را با قیمتی افزون تر به شما بفروشد. در ادامه سعی کرده ایم برخی از این اطلاعات فنی را به صورت ساده تری بیان کنیم تا شما دید بهتری در هنگام خرید LED نواری داشته باشید.

 

شاخص لومن

قیمت لامپ ال ای دی نواری

لومن توان نوری و واحد اندازه گیری شار نور است. قبل از اینکه مفهوم لومن وارد صنعت روشنایی شود، برای مقایسه لامپ ها با یکدیگر، از واحد وات برای مقایسه شدت نور استفاده می شد. این در حالی است که با پیشرفت تکنولوژی لامپ هایی وارد بازار شده اند که توان پایین تر اما شدت نور بیشتری دارند. در نتیجه واحدی تخصصی برای شار نور ایجاد شد و لومن نام گرفت.

با وجود شاخص لومن، دیگر نباید در هنگام خرید لامپ به میزان وات آن دقت کنید. لومن واحدی است که بر اساس آن می توانید لامپ های مختلف و میزان نور آن ها را مقایسه کنید. میزان لومن نیز بر واحد های مختلف ارائه می شود. برای مثال ممکن است میزان لومن بیان شده بر هر متر طولی لامپ ال ای دی نواری باشد و یا این میزان بر واحد کل رول باشد. این موضوع را باید بر روی ریسه ببینید و یا از فروشنده بپرسید. در خرید اینترنتی لامپ ال ای دی نواری، تمامی این ویژگی ها در پیش روی شماست و ساده تر می تواند به اطلاعات لازم دسترسی پیدا کنید.

اینکه برای هر محیط چه لامپ ال ای دی با چه میزان لومن تهیه کنید، موضوعی است که کاملا به محیط بستگی دارد. تجربه نیز نقش مهمی در تعیین میزان لومن خواهد داشت. برای مثال برای استفاده از لامپ LED نواری در زیر کابینت، بهتر است از ریسه با لومن بین 250 تا 550 لومن بر واحد 30 سانتی متر استفاده کنید

توجه کنید که لومن تنها برای مقایسه نورها ایجاد شده است. بسیاری از انواع ریسه ها تور بسیار زیادی در ابتدای کار دارند؛ اما ایجاد حرارت توسط سیستم لامپ باعث می شود به مرور زمان از شدت نور کاسته شود.

 

شاخص نمود رنگی CRI

شاخص نمود رنگی یا CRI که مخفف Color Rendering Index است، طبیعی بودن نور را مورد بررسی قرار می دهد. در واقع این شاخص بیان می کند که اجسام مختلف در زیر این نور تا چه میزان طبیعی جلوه می کنند.

مشخص است که بالاترین میزان CRI به نور آفتاب اختصاص دارد. بر این اساس میزان نور خورشید عدد 100 در نظر گرفته شده و بقیه نورها در مقایسه با نور خورشید عددی بین 0 تا 100 کسب می کنند. البته به جز نور خورشید هیچ نوری تاکنون نتوانسته عدد 100 را در CRI کسب کند. لامپ ال ای دی نواری از جمله لامپ هایی است که دارای شاخص نمود رنگی CRI بسیار بالایی است.

در بیشتر ریسه های LED میزان CRI 80 و بالاتر است. در واقع لامپ هایی که میزان کمتر از 80 دارند، کیفیت نور خوبی را به خود اختصاص نداده اند. اگر قرار باشد از لامپ LED نواری در صحنه های فیلمبرداری یا عکسبرداری استفاده شود، توصیه می شود از لامپ ال ای دی با CRI به میزان 90 یا بالاتر استفاده شود.

 

دمای رنگ CCT

قیمت led نواری

یکی از پارامترهای فنی مهم که در هنگام انتخاب از بین مدل های مختلف لامپ LED نواری باید مورد توجه قرار گیرد، دمای رنگ است. دمای رنگ بر اساس کلوین مشخص می شود و نقش مهمی در تعیین رنگ لامپ دارد. هرچه دما بر حسب کلوین بالاتر رود، رنگ لامپ سردتر شده و به سمت سفید تمایل پیدا می کند. همینطور کلوین های پایین تر نشان از گرم بودن رنگ نور LED نواری دارند و به سمت نارنجی مایل می شوند. در تصویر زیر تفاوت دمای رنگ ها با یکدیگر به تصویر کشیده شده است.

 

تعداد و سایز LEDها

تعداد SMD نصب شده بر روی نوار LED به ازای هر نوار مشخص، نشان دهنده میزان روشنایی و کیفیت نور آن نوار خواهد بود. این موضوعی است که متاسفانه خریداران در هنگام مقایسه به آن دقت نمی کنند. توجه داشته باشید که تفاوت قیمت موجود بین دو رشته نوار LED به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آمده باشد که یکی زا آن ها تعداد SMDها است.

علاوه بر تعداد، اندازه چیپ های ال ای دی بسیار مهم است. مشخص است که هرچه اندازه این چیپ ها کوچکتر باشد، نورانیت آن نیز کمتر خواهد بود. در نتیجه باید در هنگام مقایسه بین مدل های مختلف نوار LED نواری حتما به چنین مواردی توجه داشته باشید. همین موضوع ساده باعث می شود تا تغییرات زیادی در قیمت رول لامپ ال ای دی نواری ایجاد شود. در خرید اینترنتی این ریسه ها می توانید اطلاعات دقیق تری بدست آورده و در نتیجه بهترین انتخاب را از بین مدل های مختلف داشته باشید.

 

میزان مصرف برق

قیمت ال ای دی نواری

میزان مصرف برق نیز باید عنوان موضوعی فنی باید مورد توجه قرار گیرد. میزان مصرف برق لامپ ال ای دی نواری بسیار مهم است و شاید شما برای کاهش مصرف برق خود اقدام به خرید این ریسه ها کرده اید. در نتیجه بهتر است به صورت دقیق و موشکافانه ای نسبت به میزان مصرف برق ریسه ال ای دی بر واحد متر طول توجه کنید. با استفاده از این کار می توانید مقایسه کنید که لامپ های فعلی شما بیشتر مصرف دارند یا لامپ ال ای دی نواری که قرار است در متراژ مشخصی از آن استفاده کنید!

توجه کنید که میزان ولتاژ و مصرف برق لامپ ال ای دی نواری ممکن است بر مبنای هر 30 سانتی متر یا هر رول بیان شده باشد. در هنگام محاسبه میزان مصرف برق لامپ LED نواری حتما آن را بر واحد هر متر مربع محسابه کنید تا دقیق تر به عدد مصرفی برسید.

 

میزان دفع گرما

شاید این یکی از فنی ترین موضوعاتی است که نمی توان از روی اطلاعات یک لامپ ال ای دی نواری به آن دست پیدا کرد. میزان دفع گرما توسط تراشه های نورانی LED بسیار مهم بوده و رابطه مستقیمی با طول عمر آن دارد. بهتر است با بررسی بدنه و نوع آن به این موضوع پی ببرید که میزان گرما تولید شده توسط لامپ LED به طور کامل دفع میشود یا خیر! اگر هیت سینگ به کار رفته در ریسه LED کیفیت لازم را نداشته باشد، نمی توانید به کیفیت و عمر زیاد آن امیدوار باشید.

متاسفانه اطلاعات دقیقی در مورد هیت سینک در مشخصات لامپ ال ای دی نواری درج نمی شود. حتی در خرید اینترنتی نیز نمی توانید به چنین اطلاعات دسترسی داشته باشید. در هنگام خرید حضوری نیز تنها اگر کارشناس الکترونیک باشید می توانید به این موضوع پی ببرید. در نتیجه راه حل این مشکل تنها خرید از برندها و فروشگاه های معتبر است.

فروشگاه های معتبر و سایت های اینترنتی با سابقه هیچ گاه لامپ ال ای دی نواری بی کیفیت را در سبد فروش خود قرار نمی دهند. کارشناسان الکترونیک این فروشگاه ها و سایت ها با بررسی هیت سینک لامپ LED نواری بهترین ها را برای فروش عرضه می کنند. همچنین خرید برندهای معتبر تولید کننده لامپ ال ای دی نواری، بهترین گزینه برای اطمینان خاطر از کیفیت دفع گرما توسط هیت سینک است.

 

 


 

خرید لامپ ال ای دی نواری

 

خرید ال ای دی نواری

خرید هر کالایی نیاز به دقت فراوانی دارد. شما باید پارامترهای مختلفی را مد نظر داشته باشید تا بهترین خرید خود را انجام دهید. در این بین، خرید برخی از تجهیزات مثل تجهیزات الکترونیکی و روشنایی به دقت بیشتری نیاز دارد. وقتی صحبت از خرید لامپ ال ای دی نواری می شود، یعنی قرار است یک خرید کاملا فنی انجام دهید. باید پارامترهای مختلف فنی را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب و صحیح ترین گزینه را برگزینید. برخی نکات ساده ممکن است تفاوت های بسیار زیادی ایجاد کنند. همچنین ممکن است برخی علائم بر روی یک لامپ LED نواری وجود داشته باشد که شما اطلاعی از آن ندارید؛ اما موضوع مهمی در مورد آن ریسه را بیان می کند.

به همین علت است که سعی کردیم به صورت کلی در مورد برخی نکات فنی در انتخاب لامپ ال ای دی نواری صحبت کنیم. در اینجا قصد داریم به نکات مهمی در مورد خرید لامپ LED نواری بپردازیم. در واقع شما برای انتخاب این نوع وسیله روشنایی باید به نکات فنی توجه کنید و در هنگام خرید به برخی موارد تجاری و مالی! در هر دو صورت این شما هستید که با دقت در هنگام خرید، بهترین و کاربردی ترین ریسه LED را انتخاب می کنید. توجه به نکات فنی و نکات خرید در کنار هم، یک خرید به صرفه و کاربردی را برای شما فراهم خواهد کرد.

در ادامه سعی می کنیم به نکات مهمی که باید در هنگام خرید نوار LED به آن توجه داشته باشید اشاره کنیم. توجه به این نکات ضروری است و نباید از درجه اهمیت ساقط شود. هر کدام از آن ها را باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید تا پس از خرید لامپ ال ای دی نواری، از خریدی که انجام داده اید پشیمان نشوید

 

انتخاب صحیح فروشگاه

خرید لامپ ال ای دی نواری از فروشگاه های مختلفی امکان پذیر است. در نتیجه شما حتی ممکن است در برخی از شهرها بتوانید از سوپرمارکت ها نیز ریسه LED بخرید. به همین علت توجه به نوع فروشگاهی که از آن خرید می کنید مهم است. شما باید دقت کنید که چه انتظاراتی از فروشگاه مد نظر دارید و به جز خرید ممکن است در آینده با آن فروشگاه چه کاری داشته باشید.

مطمئن باشید که خرید لامپ ال ای دی نواری از فروشگاه های عمومی به هیچ وجه کار درستی نیست. این نوع وسیله روشنایی بیشتر کاربرد تخصصی دارد و فروشنده آن نیز باید اطلاعات جامعی در مورد لامپ و روشنایی داشته باشد. به همین علت در گام اول توصیه می شود که به هیچ وجه خرید لامپ ال ای دی را از فروشگاه های بزرگ یا سوپرمارکت های مختلف انجام ندهید.

برخی از هایپرمارکت ها اقدام به فروش لامپ ال ای دی نواری می کنند. شاید قیمت فروش لامپ LED نیز در این فروشگاه ها با تخفیف ارائه شود؛ اما نباید وسوسه شوید. در صورت بروز هر گونه مشکل در هنگام نصب یا نیاز به خدمات پس از فروش، مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد شد.

خرید از فروشگاه های بزرگ ممکن است این مشکل را نیز به همراه داشته باشد که نتوانید سوالات خود را پیش از خرید از مسئول فروش بپرسید. چراکه افرادی که در این فروشگاه ها مشغول به فعالیت هستند، اطلاعات لازم در زمینه ریسه ال ای دی را ندارند و در نتیجه ممکن است با سوالات شما گیج شوند! این در حالی است که مشخصات متفاوت و متنوع ریسه های مختلف نیاز به سوال کردن قبل از خرید را برای شما برجسته می کند.

در نتیجه به طور کلی می توان گفت که خرید از فروشگاه های تخصصی عرضه لامپ و تجهیزات الکترونیک، بهترین گزینه برای خرید لامپ ال ای دی نواری است. البته برای این منظور نیز با توجه به گسترش فضای دیجیتال، دو روش خرید وجود دارد. خرید لامپ LED نواری از فروشگاه های سنتی یا خرید لامپ LED نواری از فروشگاه های اینترنتی. سعی می کنیم به صورت مختصر در مورد این دو نوع خرید از فروشگاه ها صحبت کنیم

 

خرید ریسه LED از فروشگاه های سنتی (حقیقی)

یکی از روش هایی که برای خرید لامپ LED نواری وجود دارد، مراجعه به فروشگاه های تخصصی و حقیقی است. فروشگاه های مختلفی در سطح شهر شما وجود دارد که به صورت تخصصی اقدام به فروش انواع لامپ، تجهیزات روشنایی و لوازم برقی می نماید. این فروشگاه ها محل مناسبی برای خرید لامپ ال ای دی نواری هستند. البته این به شرطی است که فرد فروشنده اطلاعات لازم را در این زمینه داشته باشد.

خرید از فروشگاه های حقیقی مزایای زیادی دارد. در درجه اول شما فروشگاه و فرشونده را از نزدیک می بینید و با آن گفتگو می کنید. در نتیجه می توانید حدس بزنید که این فروشگاه مناسب خرید است یا خیر. علاوه بر این، لمس لامپ ال ای دی نواری پیش از خرید و همچنین گفتگو در مورد مزایا و معایب هر کدام از لامپ های موجود در مغازه، می تواند انتخاب شما را به سمت بهتر شدن هدایت کند. ممکن است حتی بخواهید ریسه LED را قبل از خرید امتحان کنید و از رنگ و میزان روشنایی آن اطلاع یابید که این کار نیز امکان پذیر است.

با تمام مزایایی که برای خرید لامپ ال ای دی نواری از فروشگاه های سنتی وجود دارد، معایبی نیز برای آن برشمرده می شود. علاوه بر معایب خرید سنتی مثل اتلاف وقت، بزرگترین مشکل عدم تنوع فروشگاه های حقیقی است. تنوع بالای لامپ LED نواری باعث شده تا انواع این نوع چراغ روشنایی در تمامی فروشگاه ها یافت نشود. در نتیجه شما مجبور خواهید بود فروشگاه های متعدد را برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود زیر و رو کنید. مشکل بعدی عدم اطلاع از مشخصات دقیق لامپ است. این موضوع کاملا وابسته به خلقیات فروشنده دارد که چه میزان اطلاعات در مورد ریسه LED را قبل از خرید در اختیار شما قرار دهد. سخت بودنمقایسه قیمتی بین انواع لامپ ال ای دی نواری نیز از دیگر معایب خرید سنتی این نوع لامپ است.

 

خرید اینترنتی لامپ LED نواری

روش دیگر خرید نوار ال ای دی، مراجعه به فروشگاه های معتبر اینترنتی است. البته همانطور که گفته شد، فروشگاه های اینترنتی که به صورت عمومی و غیرتخصصی اقدام به فروش لامپ ال ای دی نواری می کنند، محل مناسبی برای خرید نیستند. این فروشگاه ها نیز همان معایب هایپرمارکت های بزرگ را دارند و عدم اطلاع دقیق فروشندگان باعث احتمال اشتباه در خرید شما خواهد شد.

خرید اینترنتی لامپ ال ای دی نواری معایبی دارد که باید به هر کدام از آن ها توجه ویژه ای شود. یکی از مهمترین معایب این روش خرید، عدم مشاهده فروشنده است. شما نمی دانید از کجا و چه کسی خرید می کنید و همین موضوع ممکن است برای شما غیر قابل لمس باشد. البته برای حل این مشکل، سازمان هایی ورود کرده و با اعطای نماد اعتماد الکترونیک، به شما اطمینان می دهند که مراجع ذی صلاح، اطلاعات کاملی از فروشنده دارند و در صورت بروز مشکل در اختیار شما قرار خواهند داد. علاوه بر این عدم لمس لامپ LED نواری و امتحان نکردن آن توسط شما قبل از خرید، ممکن است به عنوان معایب این نوع روش خرید مطرح شود که با خدمات پس از فروش ارائه شده قابل برطرف شدن خواهد بود.

مزایای فراوان خرید لامپ ال ای دی نواری به صورت اینترنتی باعث شده تا این نوع خرید طرفداران زیادی به خود جلب کند. بهترین قیمت و کیفیت را می توانید در خرید اینترنتی لامپ ال ای دی نواری پیدا کند. با مقایسه سایت های معتبر و قیمت های آن ها و دسترسی به تخفیف های دوره ای ارائه شده توسط آن ها، دیگر نگرانی در مورد قیمت نخواهید داشت. همچنین در خرید اینترنتی دسترسی کاملی به مشخصات فنی هر لامپ ال ای دی نواری دارید. تمامی اطلاعات را قبل از نهایی کردن سفارش و پرداخت هزینه مطالعه کرده و سپس خرید می کنید. همچنین بسیاری از فروشگاه های اینترنتی امکان پرداخت پس از تحویل نیز برای شما در نظر گرفته و ممکن است هزینه ارسال را نیز رایگان برای شما محاسبه کنند. تمامی این مزایا باعث شده تا خرید لامپ ال ای دی نواری به صورت اینترنتی رواج یافته و نقاط مثبت فراوانی را در خود جای داده باشد.

تنها نکته مهم این است که حتما به سایت های معتبر مراجعه کنید. سایت هایی که این اطمینان را به شما بدهند که هم به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت هستند و هم مجوزهای لازم برای فروش لامپ LED نواری را کسب کرده اند. در صورت خرید از سایت های معتبر می توانید با خیال راحت محصول مورد نظر را در درب منزل دریافت کرده و از قیمت و کیفیت آن نیز مطمئن باشید.

 

قیمت مناسب لامپ led نواری

نکته بعدی که باید در هنگام خرید لامپ ال ای دی نواری به آن توجه داشته باشید، قیمت است. قیمت های مختلفی بر روی برندهای گوناگون عرضه کننده لامپ LED نواری وضع شده که هر کدام بسته به پارامترهایی قیمت گذاری شده اند. شما باید در هنگام خرید لامپ ال ای دی نواری، به قیمت توجه ویژه ای داشته باشید.

متاسفانه برخی از برندها قیمت های گران تری بر روی ریسه LED قرار می دهند. این موضوع با عدم نظارت بر قیمت ها باعث شده تا بسیاری از مصرف کننده ها در هنگام خرید لامپ LED نواری، هزینه بیشتر از حد معمول انجام دهند. به همین واسطه باید توجه کنید که قیمت های ارائه شده توسط یک برند با توجه به کیفیت و خدمات پس از فروش آن منطقی است یا خیر.

در طرف مقابل برخی از برندها، قیمت های بسیار پایین تری دارند. این برندها سعی می کنند تا به نحوی بازار فروش لامپ ال ای دی نواری را در دست بگیرند. قیمت های پایین نیز همواره صحیح نیستند. اگر با قیمت بسیاری پایینی مواجه شدید، حتما از خود سوال بپرسید که چرا قیمت خرید لامپ ال ای دی نواری تا این حد پایین است. علت را باید در مشخصات فنی، کیفیت و یا خدمات پس از فروش بیابید. مشخص است که برای خرید لامپ ال ای دی نواری بدون گارانتی یا با خدمات پس از فروش بسیار ضعیف، باید هزینه کمتری بپردازید؛ اما آیا این هزینه پایین به صرفه است؟

اگر در انتخاب فروشگاه دقت لازم را داشته باشید، می توانید به این موضوع نیز امیدوار باشید که محصولی که خریداری می کنید قیمت مناسبی نسبت به کیفیت و خدمات پس از فروش خود دارد. اصولا فروشگاه های تخصصی از فروش محصولات بی کیفیت خودداری می کنند تا به وجهه فروشگاه خود لطمه وارد نکنند. در فروشگاه های اینترنتی معتبر نیز همین موضوع واضح است و سعی می شود تنها کالاهای باکیفیت عرضه شود.

اگر خرید خود را اینترنتی انجام دهید، امکان مقایسه قیمتی بین محصولات مختلف و یا فروشگاه های مختلف وجود دارد. با استفاده از این امکان در فروش اینترنتی لامپ ال ای دی نواری، بهترین قیمت ممکن از این محصول را خواهید یافت. البته در بسیاری از سایت ها که رابط کاربری مناسبی دارند، علاوه بر مقایسه قیمت، مقایسه مشخصات فنی هر لامپ LED نواری با چند مدل دیگر وجود دارد. در این شرایط شما به صورت همزمان و خیلی ساده مشخصات فنی و قیمت ها را با یکدیگر مقایسه می کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

گارانتی ریسه led و خدمات پس از فروش حرفه ای

نکته مهم دیگری که تاثیر زیادی بر روی قیمت دارد، گارانتی و خدمات پس از فروش است. تقریبا تمامی لامپ های LED نواری گارانتی دارند. تنها برخی از برندهای نامعتبر هستند که حاضر به ارائه گارانتی بر روی محصول خود نشده اند. با این حال صرف بودن گارانتی نشانی بر کیفیت محصول نیست. ممکن است شرایط درج شده در گارانتی به قدری پیچیده باشد که شما هیچ گاه نتوانید از خدمات گارانتی استفاده کنید. در نتیجه پیشنهاد و توصیه می کنیم که حتما برای خرید لامپ ال ای دی نواری، به برندهای معتبری مراجعه کنید که گارانتی معتبر به شما ارائه می دهند.

البته اگر نکته اول بیان شده در مورد خرید لامپ ال ای دی نواری را رعایت کنید، شاید با خیال راحت تری خرید خود را انجام دهید. انتخاب صحیح فروشگاه، به شما این اطمینان را می دهد که گارانتی و خدمات پس از فروش لامپ ال ای دی نواری معتبر است. البته بهتر است علاوه بر این نکته به معتبر بودن برند نیز توجه داشته باشید تا در صورت عدم دسترسی به فروشگاه، بتوانید به خود برند مراجعه کنید.

حتما به این موضوع توجه کنید که گارانتی متفاوت از خدمات پس از فروش است. فروشگاه یا برندی در زمینه خدمات پس از فروش لامپ LED نواری موفق عمل می کند که بتواند به سوالات، مشکلات و دیدگاه های مصرف کننده پاسخ دهد. شما باید در صورت بروز هر گونه مشکل با فروشگاه یا کارخانه ای که خرید لامپ ال ای دی نواری را از آن انجام داده اید تماس گرفته و آن ها نیز برای رفع آن اقدام کنند. حتی ممکن است برای این منظور از شما وجه مشخصی نیز برای ارسال کالا دریافت شود؛ اما مهم پاسخگویی فروشگاه یا شرکت تولید کننده است.

 

سخن پایانی: در مورد خرید لامپ ال ای دی نواری دقت کنید

موارد مختلفی را در مورد لامپ ال ای دی نواری بررسی کردیم. مواردی که می تواند به شما در انتخاب و خرید بهتر ریسه LED کمک کند. بهتر است تا جای ممکن به تمامی این موارد توجه کنید تا خریدی مطمئن و صحیح داشته باشید. نکات بیان شده بهترین مرجعه برای خرید لامپ ال ای دی نواری است؛ اما به شرطی که در هنگام خرید یا انتخاب از بین چند گزینهف حتما به این موارد توجه ویژه ای داشته باشید.

سایت لاله زار 24 تلاش می کند تا با ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصولات مختلف عرضه شده در این سایت، به شما در خرید هوشمندانه کمک کند. با دریافت اطلاعات مختلف شما دید بازتری در هنگام خرید خواهید داشت و در نتیجه رضایت از خرید افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که تجربه ای از خرید موفق یا ناموفق لامپ LED نواری داشته اید، از طریق نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.