استابلایزر فاراتل؛ جایگزین حرفه ای برای محافظ برق

برند فاراتل یکی از باکیفیت ترین برندها در زمینه محصولات الکترونیکی است. محصولات این برند توانسته اند علاوه بر بازار داخلی ایران، به بازارهای جهانی به ویژه خاورمیانه راه پیدا کنند. فاراتل با توجه به سیاسیت گذاری های درونی خود، برنامه ای برای تولید محافظ برق نداشته است. در مقابل اما این برند اقدام به تولید استابلایزر فاراتل با کیفیت بسیار بالا نموده است.

در ادامه با شرکت فاراتل بیشتر آشنا شده و در مورد اهمیت ویژه استابلایزرها صحبت خواهیم کرد. در ادامه نیز خواهیم گفت که چرا محافظ برق فاراتل جای خود را به استابلایزر فاراتل داده است. همچنین در مورد انواع محافظ برق فاراتل (یا همان استابلایزر فاراتل)، قیمت و فروش آن ها اطلاعات جامع تری ارائه خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

 

آشنایی با شرکت فاراتل

 

محافظ برق فاراتل

شرکت فاراتل به صورت رسمی از سال 1352 آغاز به کار کرده است. فعالیت غیر رسمی این شرکت را می توان از 4 سال قبل و پیش از ادغام دو شرکت فاراده و تلفان یعنی در بین سال های 1348 تا 1352 مورد حساب قرار داد. در طول این سال ها شرکت فاراتل با بهره گیری از نیروهای متخصص ایرانی و در مقاطعی با استفاده از کارشناسان خارجی، توانسته نوآوری در تولید محصولات مورد نیاز کشور را در دستور کار خود قرار دهد.

بسیاری از محصولات فاراتل را می توان به عنوان اولین ها یا برترین ها در حوزه خود آن محصول قرار داد. همین ویژگی فاراتل است که باعث شده مصرف کنندگان از برند فاراتل به نیکی یاد کنند. نزدیک به نیم قرن است که برند فاراتل محصولات خود را روانه بازار می کند و بسیاری از مصرف کنندگان خانگی و صنعتی از این محصولات با کیفیت استفاده می نمایند.

 

انواع محصولات فاراتل

فاراتل سبد محصولات گسترده ای دارد. نام بردن از تک تک این محصولات که برخی از آن ها به عنوان افتخاری برای ایران به حساب می آیند، موضوع این مطلب نیست. در نتیجه به صورت تیتر وار به 7 دسته اصلی محصولات فاراتل اشاره می کنیم:

 1. یو پی اس فاراتل – UPS
 2. باتری فاراتل – Battery
 3. کابینت باتری فاراتل – Battery Cabinet
 4. ترانس اتوماتیک فاراتل – AVR
 5. استابلایزر فاراتل – STB
 6. نرم افزارهای فاراتل – Software
 7. تجهیزات جانبی یو پی اس

همانطور که مشخص است تمامی این 7 ساخته از محصولات فاراتل، دارای زیر مجموعه های مختلفی هستند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند.

 

 


 

‌استابلایزر چیست؟

محافظ برق فاراتل

 

نوسانات برق یکی از بزرگترین دشمنان لوازم برقی خانگی و صنعتی است. نوسانلت برق ممکن است خسارات بسیار زیادی را به افراد تحمیل کنند. به همین علت است که از محافظ برق برای قطع برق در هنگام بالا رفتن نوسانات و زیاد و کم شدن جریان استفاده می شود. البته مشخص است که همیشه قطع شدن برق نیز نمی تواند گزینه خوبی محسوب شود.

استابلایزر در واقع همان وظیفه محافظ برق را بر عهده دارد؛ البته با این تفاوت که استابلایزر تلاش می کند برقی بدون نوسان را به لوازم برقی تحویل دهد. در واقع استابلایزر کمک می کند تا لوازم برقی مختلف خانگی و صنعتی، نوسان برق را احساس نکرده و در نتیجه مشکلی برای آن ها ایجاد نمی شود. استابلایزر به عنوان یک تثبیت کننده ولتاژ و جلوگیری کننده از نوسان و پرش ناگهانی برق شهری و برق سه فاز عمل می کند.

نحوه عملکرد استابلایزر با استفاده از یک سیستم پیشرفته میکروپروسسوری انجام می شود. این سیستم به صورت مداوم ولتاژ ورودی به استابلایزر را بررسی می کند. در هر صورت چه زمانی که ولتاژ از 220 ولت یا 380 ولت (بسته به نوع استابلایزر) بیشتر شود و چه کمتر، این سیستم کمک می کند تا با تلورانس 1 درصد، ولتاژ به صورت دقیق و پیوسته در خروجی استابلایزر ارائه شود.

ویژگی استابلایزر این است که هم مصرف خانگی و هم مصرف صنعتی دارد. در مصرف خانگی از استابلایزر به عنوان محافظ برق کامپیوتر، محافظ برق سیستم صوتی و تصویری، محافظ برق کولرگازی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود. همانطور که اشاره شد، نوع محافظت استابلایزر به گونه ای است که جریان برق را قطع نمی کند؛ بلکه با اصلاح جریان برق به صورت همیشگی یک جریان ثابت را روانه دستگاه های برقی و لوازم برقی می نماید.

شاید به همین علت باشد که فاراتل به جای اینکه از ابتدا به فکر تولید محافظ برق فاراتل باشد، بر روی استابلایزر فاراتل سرمایه گذاری کرده است. اگر قصد دارید محافظت حرفه ای از لوازم برقی خانه یا محل کار خود بنمایید و یا کارگاه های کوچک و بزرگ را ایمن تر سازید، به جای استفاده از محافظ برق، از استابلایزر فاراتل استفاده کنید.

 

 

 

ویژگی های استابلایزر فاراتل

 

محافظ برق فاراتل

حالا که ویژگی استابلایزر و تفاوت آن با محافظ برق را فرا گرفتیم، نوبت به معرفی یکی از برترین برندهای تولید کننده استابلایزر یعنی فاراتل است. فاراتل در طول سال های متمادی با ساخت و عرضه استابلایزر فاراتل توانسته نقش بسیار مهمی در محافظت از سیستم ها و لوازم برقی ایفا کند. در ادامه سعی کرده ایم به برخی از ویژگی های استابلایزر فاراتل که گاهی به اشتباه محافظ برق فاراتل نیز نامیده می شود، اشاره کنیم.

 

1. کیفیت فوق العاده

از ویژگی های مهمی که باعث شده فاراتل در نیم قرن فعالیت خود در زمینه تولیدات محصولات الکترونیکی، رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید، کیفیت بالای محصولات فاراتل است. بهترین استابلایزر یا یکی از بهترین استابلایزرهای موجود در بازار را یم توان به فاراتل نسبت داد. این برند توانسته با ارائه کیفیت مناسب استابلایزر فاراتل، گام موثری در جهت اعتمادسازی برای خرید کالای ایرانی به عمل آورد. شما می توانید با خیال راحت به کیفیت بالای این محصول مطمئن باشید.

 

2. دقت زیاد

از ویژگی های مهم استابلایزر فاراتل یا همان محافظ برق فاراتل، دقت بسیار زیاد این محصولات است. تغییر ولتاژ به میزان 1 درصد، میزان قابل قبولی است که فاراتل توانسته آن را در انواع استابلایزر خود لحاظ کند.

 

3. تنوع استابلایزر

تنوع استابلایزر فاراتل باعث شده تا مصرف کنندگان مختلف از خانگی و اداری گرفته تا کارگاه ها و کارخانجات مختلف، مشتریان این برند به حساب آیند. همانطور که در صورتی که این برند اقدام به تولید محافظ برق فاراتل می کرد و تنوع محصولات آن می توانست به عنوان یک امتیاز فوق العاده به حساب آید، ایجاد تنوع در استابلایزر فاراتل نیز ویژگی بسیار مناسب این برند است.

 

4. خنک کننده هوشمند

داشتن خنک کننده یکی از ملزومات هر استابلایزری است. در واقع اگر لین برند هم محافظ برق فاراتل و هم استابلایزر فاراتل را داشت، یک یاز عمده تفاوت های آن در وجود سیستم خنک کننده در استابلایزر بود. هوشمند بودن فن خنک کننده کمک می کند تا نه به دستگاه آسیبی وارد شود و نه بی مورد برق مصرف گردد.

 

5. خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش به ویژه برای محصولی مانند استابلایزر، از اهمیت بالایی برخوردار است. از مهمترین ویژگی هایی که می توان برای استابلایزر فاراتل به عنوان مزیت رقابتی با دیگر رقبا نام برد، خدمات پس از فروش است. خدمات پس از فروش استابلایزر فاراتل در حد عالی و به صورت دائم در اختیار خریداران است. نمایندگی های این برند در شهرهای بزرگ نیز پاسخگوی حضوری مصرف کنندگان هستند.

 

6. گارانتی

انواع استابلایزر فاراتل دارای 1 سال گارانتی هستند. گارانتی فاراتل تضمین شده بوده و مشکلی در اجرایی شدن آن وجود ندارد. در طول این 1 سال گارانتی فاراتل، در صورت بروز مشکل می توانید به نمایندگی های مجاز این برند مراجعه کرده و مشکل استابلایزر فاراتل را بدون پرداخت وجه پرداخت کنید.

 

 


 

 

انواع استابلایزر فاراتل

 

محافظ برق فاراتل

استابلایزر فاراتل که بسیاری از افراد برخی از مدل های این محصولات را به دلیل کاربرد خانگی آن ها به عنوان محافظ برق فاراتل می شناسند، 4 مدل دارد. هر کدام از مدل های استابلایزر فاراتل ویژگی های خاص خود را دارد و در نتیجه در کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه سعی می کنیم به انواع استابلایزر فاراتل بپردازیم و ویژگی های هر کدام از این محصولات را بیان کنیم.

 

 

استابلایزر فاراتل مدل STB12000M

 

محافظ برق فاراتل

 

این مدل از استابلایزر فاراتل به منظور استفاده در مکان هایی تولیده شده است که کنتور تک فاز دارند. این مکان ها شامل منازل، ادارات و حتی برخی کارگاه ها و کارخانجاتی است که از برق تک فاز استفاده می کنند. برخی از این محصول در کنار دیگر انواع استابلایزر تک فاز فاراتل، به عنوان محافظ برق فاراتل نیز یاد می کنند. این استابلایزر از یک میکروپروسسوری هوشمند استفاده می کند که به کنترل بدون وقفه بخش‌های داخلی سیستم و تشخیص خطاها می پردازد. رنج تثبیت فوق العاده مناسب این استابلایزر باعث محبوبیت آن در دید مصرف کننده شده است.

کاربردهای فراوانی برای این استابلایزر وجود دارد. از آن برای محافظت از سیستم های کامپیوتری، سیستم های صوتی و تصویری، کولر گازی، یخچال و فریزر، کنسول های بازی، سیستم های نظارتی تصویری و درب بازکن های اتوماتیک، برخی ماشین های اداری، صنعتی، آزمایشگاهی و… استفاده می شود. تمامی این کاربردها در همین محصول فاراتل وجود دارد. در ادامه با برخی ویژگی های این مدل از استابلایزر فاراتل آشنا می شویم

 

 

ویژگی های استابلایزر فاراتل مدل STB12000M

 

 1. دارای میکروپروسسوری هوشمند
 2. کنترل بدون وقفه
 3. رنج تثبیت عالی
 4. مجهز به سیستم محافظ در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز
 5. مجهز به هشدار دهنده صوتی
 6. نشانگر میزان بار مصرفی
 7. کنترل دمای داخلی و هشدار در دمای بالا
 8. نصب و راه اندازی سریع و آسان
 9. قابلیت نصب بر روی دیوار

 

[table id=18 /]

 


 

استابلایزر فاراتل مدل Farapower253

 

محافظ برق فاراتل

 

استابلایزر ویژه برق 3 فاز فاراتل که با نام Farapower253 تولید و روانه بازار شده است، یک استابلایزر یا محافظ برق صنعتی محسوب می شود. در واقع این نوع استابلایزر ویژه کارخانجات و کارگاه هایی تولید شده است که در آن ها از برق سه فاز برای برق رسانی دستگاه ها استفاده می شود.

استابلایزر FaraPower253 از جمله محصولاتی است که به تنهایی می تواند نیاز تجهیزات سه فاز را تامین نماید. علاوه بر این، حفاظت از لوازم برقی تک فازی که در سیستم سه فاز نصب شده اند نیز با استفاده از این استابلایزر امکان پذیر است. این نوع از استابلایزر فاراتل ویژگی های خوبی برای کنترل نوسانات برق دارد و می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری به عمل آورد. ویژگی های این استابلایزر را در ادامه آورده ایم

 

ویژگی های استابلایزر فاراتل مدل Farapower253

 

 1. ویژه برق 3 فاز
 2. مناسب برای مصرف کننده تک فاز بهره برداری شده در سیستم سه فاز
 3. تقویت کننده و تثبیت کننده ولتاژ برق شهری
 4. حافظ ولتاژ ورودی و خروجی در خارج از محدوده تعیین شده به عنوان محدوده مجاز در هر کدام از فازها
 5. کنترل کننده نویزهای موجود در شبکه برق شهری
 6. مجهز به مدار تاخیر پیشرفته تا از لوازم برقی در هنگام قطع و وصل برق محافظت شود
 7. مجهز به هشدار دهنده صوتی به منظور هشدار برای اضافه بار شبکه

 

[table id=19 /]

 


 

استابلایزر فاراتل مدل STB25R

 

محافظ برق فاراتل

 

مدل STB25R از استابلایزر فاراتل ویژه برق تک فاز طراحی و تولید شده است. به همین منظور برخی این مدل را محافظ برق فاراتل نیز می نامند. البته همانطور که بیان کردیم، تفاوت هایی بین استابلایزر و محافظ برق وجود دارد، اما با توجه به کاربرد خانگی این مدل از استابلایزر، برخی ان را با نام محافظ برق فاراتل می شناسند.

این مدل از استابلایزر فاراتل کاربردهای فراوانی در منزل مسکونی، ادارات و اماکن صنعتی دارد. حتی در برخی از اماکن تفریحی و زیارتی که سیستم برق تک فاز دارند، نیز از این مدل استابلایزر استفاده می شود. استابلایزر STB25R فاراتل برای انواع لوازم خانگی مثل رایانه، سیستم های صوتی تصویری، یخچال و فریزر، کولرگازی، ماشین لباسشویی و… مناسب است. همچنین از این استابلایزر برای سیستم های نظارتی تصویری، سیستم های مخابراتی تک فاز و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود.

یکی از ویژگی های این مدل از استابلایزر فاراتل، قابلیت استفاده از آن به صورت رومیزی است. این امکان به کاربرد بهتر آن کمک کرده است. همچنین هشدار دهنده صوتی، پریزهای ارت دار خروجی، نویزگیر و امکانات دیگری که برای این نوع استابلایزر فاراتل در نظر گرفته شده، آن را به محصولی خاص تبدیل کرده است. در ادامه به صورت تیتروار ویژگی های این محصول را مرور خواهیم کرد.

 

 

ویژگی های استابلایزر فاراتل مدل STB25R

 

 1. ویژه لوازم برقی تک فاز
 2. تقویت کننده و تثبیت کننده برق شهری به ویژه در زمان افت ولتاژ
 3. محافظ در برابر تغییر ولتاژ ورودی و خروجی به خارج از محدوده تعیین شده
 4. مجهز به فیلتر هوشمند به عنوان نویزگیر و برطرف کننده اختلالات برق شهری
 5. مجهز به سیستم هشدار دهنده صوتی
 6. مجهز به مدار تاخیر برای عدم آسیب به لوازم برقی در هنگام قطع و وصل برق
 7. دارای سه پریز خروجی ارت دار
 8. قابلیت استفاده به صورت رومیزی

 

[table id=20 /]

 


 

استابلایزر فاراتل مدل STB2000

 

محافظ برق فاراتل

 

یکی دیگر از محصولات فاراتل مدل STB2000 آن است. این استابلایزر فاراتل همانند دو مدل دیگر از استابلایزر این برند یعنی STB25R و STB12000M ویژه برق تک فاز طراحی و تولید شده است. از این استابلایزر فاراتل در مصارف خانگی و اداری به عنوان محافظ برق فاراتل در زمینه محافظت از کامپیوتر، یخچال و فریزر، تلویزیون، کولر گازی و… استفاده می شود. کاربردهای فراوان دیگری برای این مدل از استابلایزر فاراتل مثل کنسول های بازی، سیستم های دوربین مداربسته و دیگر موارد نظارتی، تلفن های سانترال و معمولی و… نیز ذکر می شود.

ویژگی های فراوانی برای این استابلایزر فاراتل در نظر گرفته شده است تا مشکلات ایجاد شده در برق شهری اصلاح شود. نویزها و اختلالات موجود در برق شهری توسط این دستگاه اصلاح می شود. همچنین این محصول از ولتاژهای ورودی و خروجی محافظت می کند تا تغییر ولتاژ از محدوده مشخص شده تجاوز نکند. از ویژگی های دیگر استابلایزر STB2000 فاراتل می توان به رومیزی بودن آن اشاره کردن که کاربرد آن را به شدت ساده نمود است. در ادامه به صورت تیتروار به برخی از ویژگی های این محصول اشاره می کنیم

 

 

ویژگی های استابلایزر فاراتل مدل STB2000

 

 1. ویژه برق تک فاز
 2. تقویت و تثبیت ولتاژ در زمان های مواجهه با افت ولتاژ
 3. مجهز به محافظ ولتاژ ورودی و خروجی جهت حفظ ولتاژ در محدوده مشخص شده
 4. مجهز به فیلتر نویزگیر برای اصلاح اختلالات برق شهری
 5. حافظ ولتاژ در مقابل تغییر ناگهانی ولتاژ برق شهر به ویژه در زمان رعد و برق
 6. قابلیت استفاده به صورت رومیزی
 7. مجهز به سنسور برای تنظیم دما داخلی استابلایزر

 

[table id=21 /]

 


 

قیمت استابلایزر فاراتل

 

مشخص است که قیمت استابلایزر تفاوت زیادی با محافظ برق دارد. در واقع شما با خرید یک استابلایزر با کیفیت یم توانید انتظاراتی فراتر از یک محافظ برق داشته باشید و طبیعی است که هزینه بیشتری نیز باید برای آن پرداخت کنید. قیمت استابلایزر فاراتل را نیز نمی توان با محافظ برق های مختلف مورد مقایسه قرار داد.

البته لازم به ذکر است که با توجه به کیفیت بالا و همچنین خدمات پس از فروش فوق العاده مناسب برند فاراتل، استابلایزر فاراتل از جمله محصولات گران قیمت این دسته بندی محسوب می شود. در واقع اگر به دنبال خرید یک استابلایزر ارزان قیمت هستید، به هیچ عنوان برند فاراتل را انتخاب نکنید. البته اگر به دنبال یک استابلایزر به صرفه نسبت به قیمت آن هستید، استابلایزر فاراتل گزینه فوق العاده مناسبی برای شما خواهد بود. کیفیت بالای این محصول، گارانتی معتبر 1 ساله و خدمات پس از فروش، ارزش خرید آن را به شدت افزایش داده است.

خرید اینترنتی استابلایزر فاراتل کمک خوبی برای یک خرید مناسب تر است. شما می توانید این محصول را به صورت دقیق و با مطالعه مشخصات آن از طریق سایت های معتبر خرید کنید. علاوه بر این مقایسه قیمت استابلایزر فاراتل با دیگر برندها می تواند در خرید اینترنتی به سادگی اتفاق بیافتد.

 

 

 

فروش استابلایزر فاراتل

 

استابلایزر فاراتل یکی محصول خاص است. در نتیجه بهتر است خرید آن را از سایت های معتبر و فروشگاه های فیزیکی معتبر انجام دهید. فروش استابلایزر فاراتل توسط سایت های مختلف و فروشگاه های فیزیکی متعددی صورت می گیرد؛ اما تنها تعدادی از این فروشگاه ها صلاحیت فروش این محصولات را دارند.

به ویژه در فروش اینترنتی استابلایزر فاراتل به معتبر بودن سایت و داشتن نماد اعتماد الکترونیک توجه کنید. سایت های بسیار زیادی وجود دارند که بدون داشتن مجوز های لازم اقدام به فروش استابلایزر فاراتل می کنند. خرید از این فروشگاه ها ریسک بالایی دارد. ممکن است محصول دست دوم به صورت آکبند به شما به فروش برسد. همچنین ممکن است پس از خرید، به جهت خدمات پس از فروش استابلایزر فاراتل با مشکلات فراوانی مواجه شوید.

 

 

 

سخن پایانی

 

استابلایزر فاراتل یک محصول باکیفیت برای محافظت از لوازم برقی در سیستم های برقی تک فاز و سه فاز است. اگر می خواهید به صورت حرفه ای از لوازم برقی منزل، شرکت و یا کارگاه و کارخانه خود محافظت کنید، حتما از استابلایزر فاراتل استفاده کنید. با توجه به اینکه این برند معتبر اقدام به تولید محافظ برق فاراتل نکرده است، اگر قصد استفاده از محصولات این برند را دارید، استابلایزر فاراتل گزینه جایگزین مناسبی برای محافظ برق خواهد بود.

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر بدهید.